Átvette mandátumát - Negyedik alkalommal képviselheti városunkat és térségét Riz Gábor
Politika
2022. ápr. 20.

Átvette mandátumát - Negyedik alkalommal képviselheti városunkat és térségét Riz Gábor

Ünnepélyes keretek közt vehette át országgyűlési képviselői mandátumát ma Riz Gábor a Városházán.

Az április 3-i választásokon a Fidesz-KDNP színeiben induló politikusnak dr. Mustos Lajos, a Országgyűlési Egyéni Választókerület Választási Bizottságának elnöke adta át a megbízatáshoz kapcsolódó dokumentumot, aki röviden a szavazás eredményeit is összegezte. A Borsod-Abaúj-Zemplén megyei 3-as számú egyéni választókerületben mintegy 70 559 fő volt választásra jogosult. Közülük 40 970 fő élt szavazati jogával. A választást 23 686 érvényes vokssal a Riz Gábor nyerte meg. Az OEVB elnöke hozzátette, hogy a Választási Bizottság eredményt megállapító döntése ellen a törvényes határidőn belül jogorvoslati kérelem nem érkezett. Ezért a választás eredménye végleges. Riz Gábor negyedik ciklusát kezdi meg az Országgyűlésben.

„Ózdnak gazdasági központnak, logisztikai központnak és élhető városnak kell lennie. Ebben vannak feladatai a helyi önkormányzatnak, polgármesternek, vezetőségnek és az országgyűlési képviselőnek is, hiszen számukra az egyik legfontosabb feladat, hogy együttműködés keretein belül alakítsuk ki azokat az irányokat, amelyek a polgároktól érkező impulzusok által meghatározottak. Hol legyen gazdaságfejlesztési terület? További munkahelyekre van-e szükség? Nagyjából mekkora felvevőképességgel rendelkező cégek érkezzenek ide? Azok a cégek milyen profillal rendelkezzenek? Hiszen a végzettség, a képzettség, a gyakorlat mind meghatározó” - mondta Riz Gábor, országgyűlési képviselő, miniszteri biztos.