Koccanások, karcolások, törések – A legtöbb baleset a bevásárlóközpontok parkolójában történik a decemberi időszakban

Városunkban a legtöbb koccanásos baleset a bevásárlóközpontok parkolójában történik. Az ünnepi készülődés időszaka is hozzájárul a dugók és „káosz” kialakulásához.

A városközpont egyik forgalmas parkolójában számos apró karcolás és kisebb törés fedezhető fel az autókon. Ez egy állandó probléma, azonban a karácsonyt megelőzően, sokkal gyakoribbak a koccanásos balesetek és a csekélyebb anyagi károk. Ezek az incidensek abból is fakadhatnak, hogy az emberek az ünnepi készülődés során sokkal figyelmetlenebbek és türelmetlenebbek az utakon. Sokan tapasztalnak cserben hagyást ilyenkor.

„Szörnyűnek találom azt, hogy én minden reggel fél kilenc előtt érkezem a munkahelyemre, és ebbe a parkolóba, ami itt a másik oldalon látható, sosem találunk parkolóhelyet, illetve már nagyon sokszor összetörték az autómat, folyamatosan nekicsapdossák az ajtót és igazából ezzel nem igazán tudok mit kezdeni, mert mindig cserben hagyják az autókat. Akár új autóról van szó, akár egy régi használtról. Szerintem mindenkinek az érték számít” - mondta Kovács Eszter.

Bercsényi Tamás autójába beletolattak Ózd egyik forgalmas bevásárlóközpontjának parkolójában azonban az elkövető továbbhajtott. Azt mondja, hogy a biztosítás sok esetben fedezné a javítás költségeit.

„A biztosítás azért van, hogy ha valami kárt okozok másnak, akkor vagy egy telefonszámot, vagy valamit otthagy az ember, és akkor rendezi a kárt, mert a biztosító végül is azt kifizeti. Én már fizettem egy jó 30-35 éve, de még hála istennek nagyobb bajom nem volt, nem történt. Nekem már okoztak kárt, de én még hála Istennek nem, senkinek se” - nyilatkozta Bercsényi Tamás.

A rendőrség munkatársai arra hívják fel a figyelmet, hogy amennyiben ilyen szituációba keveredünk, mindenképpen hagyjunk elérhetőséget a károsult autóján. Szinte minden esetben sikerül felderíteni az okozó kilétét a térfigyelő és biztonsági kamerák, valamint egy éppen akkor arra járó szemtanúnak köszönhetően. A legtöbb ilyen incidens a forgalomba csatlakozáskor történik főleg mikor ki szeretnénk állni a parkolóból az úttestre. Ezt mondja Rajhóczki Péter az Ózdi Rendőrkapitányság Közlekedésrendészeti Osztályának vezetője.

„Amennyiben a károsult gépjárművek vezetői közül bármelyik szeretné a rendőrség értesítését és ehhez ragaszkodik, akkor mindkét gépkocsivezetőjének, a károkozónak és a károsultnak is a helyszínen kell maradnia, addig amíg rendőrség ki nem érkezik és a megfelelő intézkedéseket nem foganatosítja” - tette hozzá Rajhóczki Péter, a Közlekedésrendészeti Osztály vezetője.

Az egyik helyi szervizbe, nem csak nagy káresetekkel érkeznek az autótulajdonosok, hanem kisebb javítási, fényezési munkákkal is megkeresik őket.

„Nem mindenki figyel úgy oda a másik autójára ahogy kellene és bizony ilyenkor előfordulnak ajtórányitások esetleges meghúzások vagy parkolásos sérülések, úgyhogy ebben az esetben egyértelműen sokan jönnek hozzánk segítségért. Ha valakinek van Casco-ja, az szerencsésebb helyzetben van, ezért szoktuk javasolni főleg úgy, hogy a fiatalabb autóknál érdemes Casco-t kötni. Sok esetben pedig a kötelező biztosítás is segíthet megoldani ezt a problémát” - mondta ifj. Csutor László, a Suzuki Kaiser Kft. értékesítője.

Az újabb autók már tolatást könnyítő radarral is fel vannak szerelve, melyek segíthetek elkerülni a baleseteket. Az lenne azonban a legfontosabb, hogy körültekintően közlekedjünk, az utakon megóvva ezzel magunk és mások épségét és értékeit.

(forrás)