Dalbemutatót rendeztek az Ózdi Városi Óvodák Újváros Téri Tagóvodájában, ahol hét intézményből tíz bátor kisgyermek adta elő legkedvesebb énekét.
Az Újváros Téri Óvoda negyvenedik születésnapján fogant meg az a gondolat, hogy hagyományteremtő szándékkal dalbemutatót szerveznek, mellyel ápolják a városi óvodák közötti jó kapcsolatot. Ennek folytatásaként a második énekes programra várt izgatottan hét óvoda, tíz kicsi szereplője. A házigazda intézmény zeneóvodásai énekes-táncos műsorral kedveskedtek a vendégeknek.
„Mi az éneklésnek a fontosságát hangsúlyozzuk a szülők, a gyerekek és mindenki felé. Az éneklés sokféle képességet fejleszt. Testit, értelmit, érzelmit és szociális képességeket, de az egész személyiséget fejleszti. Ezért szeretnénk ösztönözni a szülőket, hogy ha nincs jó hangjuk, akkor is énekeljenek a gyerekeknek, biztassák a gyerekeiket. Ha van lehetőségük, tereljék őket a zene felé, a zenehallgatás felé és a táncolás felé” - hangsúlyozta Barcsáné Gulyás Judit, az Ózdi Városi Óvodák Újváros Téri Tagóvodájának óvodapedagógusa.
A daléneklős délelőttöt nagy siker övezte, hiszen remek alkalom volt arra, hogy az óvodák pedagógusai tapasztalatot cseréljenek, beszélgessenek az elmúlt időszak történéseiről. A programra nem jelentett nagy terhet a felkészülés, mert a zene, a tánc és az éneklés a mindennapos tevékenységek közé tartozik az óvodákban.
„A meghívást örömmel fogadtuk, nem jelentett számunkra nehézséget a felkészülés, hiszen fontos számunkra a gyerekek zenei nevelése. Minden nap tartunk zenés, énekes tevékenységeket, ami során táncolunk, énekelünk. Kiválasztottunk egy kedvenc dalos játékot, azt többször elénekeltük közösen is, de egyedül is, akivel eljöttünk szerepelni. Eljátszottuk a hozzátartozó játékot, illetve még néhányszor szabadidőnkben elékeltük a dalt. Így nem okozott a gyermeknek sem nehézséget a szereplés” - nyilatkozta Zombori Zsuzsanna, az Ózd Városi Óvodák Damjanich Úti Tagóvodájának óvodapedagógusa.
Miután minden dalt meghallgattak, a zsűri tagjai elvonultak tanácskozni. A kilenc kislány, valamint az egyetlen kisfiú produkcióját értékelték. Mivel nem versenyeztek a gyerekek, minden fellépő ovis kapott ajándékot és egy oklevelet. A zsűri tagjai között tanítónő, szülő, óvodapedagógus is helyet foglalt, de a Ózdi Erkel Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola képviselője is meghívást kapott. Fontos szempontok alapján értékelték a gyerekek teljesítményét.
„Én jómagam nem nagyon szeretem a versenyeket, és ki is lett hangsúlyozva itt is az előzetes megbeszéléseken is, hogy nem versenyszempontok vannak. Minden esetben a tiszta éneklés, a jó ritmusérzék, tehát a szakmai része is benne volt az értékelésben” - mondta Csikai Sándor, az Ózdi Erkel Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola pedagógusa.
Volt, aki a legtisztább énekléséért, a legcsengőbb hangjáért, a legnehezebb dal előadásáért vette át az elismerést, de sokat számított a megjelenés, a kiállás, hiszen nagyfokú bátorság kellett az öt-hat éves gyerekeknek ahhoz, hogy a felnőttek előtt szerepeljenek.