Szentandrássy Béla, Az enyveskezű sárkány című mesekönyvét ismerhették meg az érdeklődők az Ózdi Városi Könyvtárban.
A több mint negyven verset és mesét felvonultató kötet a karantén időszaka alatt íródott. A történetek gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt szólnak. A tanítónak ez már a negyedik könyve, amelyet bemutatott a nagyközönségnek.
A II. János Pál Katolikus Általános Iskola és Óvoda diákjai, valamint Molnár Tamás az Ózdi Erkel Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola tanára is közreműködött az Ózdi Városi Könyvtárban Az enyveskezű sárkány című mesekönyv bemutatóján tegnap délután. A történeteket Szentandrássy Béla vetette papírra. Egy tanító, aki szeret írni, legalábbis így jellemezte magát az alkotó. A pedagógus neve nem ismeretlen senki számára, hiszen ez már a negyedik kötet, amely hozzá kapcsolódik. Ez a legutóbbi az első Covid korszak idején született, ugyanis amikor a karantént elrendelték, még az utcára sem lehetett kimenniük a gyermekeknek. Főként ez motiválta, amikor tollat ragadott.
„Igen nagy gondot okozott a szülőknek, hogy lekössék a kisgyerekeket, hiszen a mozgás oda lett, a mesék elfogytak. Akkor én úgy gondoltam, hogy a Facebook-on keresztül ajánlatot teszek a szülőknek, hogy személyre szóló meséket írok a gyerekeknek. Ezt a karantén időszaka alatt tartottam is. Minden nap egy gyermek kapott egy mesét, ami nyilván nemcsak neki szólt, hiszen a gyerekek nagyon könnyen tudnak azonosulni az olvasottakkal, hallottakkal.” - nyilatkozott Szentandrássy Béla, író
A különálló történetekből annyi darab született, ahány napig tartott a karantén, így több mint negyven mű foglal helyet az oldalakon. Vannak köztük modern mesék, amelyek napjainkban játszódnak, de a szerző már beleszőtte a számítógép világát is, hiszen a gyerekeket ez is érinti. Ezenkívül megtalálható benne a klasszikus tündérmese és a népmesére emlékeztető vonalat is felvonultatja. Az alkotások fő üzenete a fiataloknak, hogy ha valamit nagyon akarnak és elszántan tesznek is érte, barátaik, valamint Isten segítségét kérve minden valóra váltható. A történetek nemcsak a gyerekeknek, hanem a felnőtteknek is tartogatnak megfontolandó gondolatokat.
„A mesék azok mindig megnyugtatólag hatnak. Ezek a mesék is a gyerekeknek íródtak a pandémia idején és én azt gondolom, hogy a mesék nemcsak gyerekeknek, hanem felnőtteknek is szólnak. Mint ahogyan Szentandrássy Béla is elmondta, ezek ilyen összebújós mesék, ahol a család együtt tud lenni és együtt tudják átélni a mesék világát és a bennük lévő tanulságokat.” - Csörgőné Csépányi Krisztina, az Ózdi Városi Könyvtár megbízott igazgatója
Szentandrássy Béla folytatja az írást, most is van olyan mű, amelyen már korábban elkezdett dolgozni. Ám az élet nagy rendező, így még azt nem tudta befejezni. Ez egy pedagógus szakma élményeit feldolgozó verses kötet lesz, amelyben társszerzőként egy tíz éves kislány is megjelenik. Az Ózdi Városi Könyvtár következő vendége május 26-án Tóth Zoltán, felvidéki író lesz, de már készülnek a következő időszakra. Hamarosan megtartják a irodalmi játék eredményhirdetését és író-olvasó találkozókat is rendeznek. Már az Ünnepi Könyvhét programjai is kialakulóban vannak.