Dübörgő motorok (képgalériával)2021. május 17. (hétfő) 11:53 - Sportnews/10323_0_300.jpgSok érdeklődőt vonzott a Q8 Oils Ózd-Eger Rally. A népes mezőnyt felvonultató száguldáson hosszú időt követően lehettek jelen ismét nézők. A kétnapos viadalon számos izgalmas és látványos megmozdulást mutattak be a párosok. A versenyt végül a Jan Kopeczky- Jan Hlousek egység nyerte, míg a legjobb magyar duo a Hadik András-Kertész Krisztián kettős lett.

A várakozásoknak megfelelően nagyszámú nézőt vonzott a Q8 Oils Ózd-Eger Rally, hiszen régóta nem figyelhették az érdeklődők a pálya széléről a kedvenceket. Először a Városi Stadion salakos körén mutatták meg magukat a párosok, hiszen ott tartották meg a prológot. A látványautózást követően másnap reggel már a sebességé és a gyorsaságé volt a főszerep, ugyanis a Sáta-Kiskapud gyorsaságival indultak az izgalmak. A pilóták többsége szereti ezeket a szakaszokat, így meg voltak elégedve a körülményekkel. A norvég származású Mads Ostberg a WRC2 világbajnoki sorozatban is rendre eredményesen szerepel, és idén a magyar futamokon is rajtvonalhoz áll, így Ózdon is próbára tette felkészültségét.

„Azt hiszem, hogy ez egy jó lehetőség volt nekem, hogy néhány plusz rallyn részt vegyek. Természetesen a prioritás számomra a WRC, de ez egy jó bajnokság, és egy jó alkalom arra, hogy szokjam a Citroënt. Ez nagyon érdekes helyzet, mert a bajnokság igencsak erős, és jó edzési lehetőség nekem” - nyilatkozta Mads Ostberg, versenyző.

Az első nap bőven akadt látnivaló a pályán, hiszen a párosok látványos autózással hálálták meg a közönség biztatását. Hadik András navigátorával Kertész Krisztiánnal igen jó időket autózott, ám néhány másodperces lemaradásban voltak a Škoda Fabiaval versenyző cseh duó mögött.

„Úgy gondolom, hogy eddig a teljesítményünk jó, ugye jelenleg a második helyen vagyunk. Nem is vagyunk sokkal lemaradva az elsőtől. Hosszú még ez a verseny, megpróbálunk minél gyorsabban közlekedni, hogy még egy hellyel előrébb jöjjünk” - mondta Hadik András, versenyző.

Végül az egri szakaszokon sem sikerült Hadikéknak beérni az éllovast, így a WRC2-ben is érdekelt Jan Kopecky-Jan Hlousek páros nyerte a Q8 Oils Ózd-Eger Rallyt. A harmadik helyen pedig a Csomós Miklós-Nagy Attila kettős zárt. A szakág szerelmesei legközelebb a Salgó Rallyn drukkolhatnak a kedvenceknek június közepén.