Erős kezdés (képgalériával)2020. március 10. (kedd) 19:00 - Sportnews/9090_0_300.jpgIsmét remekelt Bódis Tamás. Az ózdi születésű fiatalember a Balaton Szupermaraton elnevezésű futóversenyen mérettette meg magát.

Az egyéni résztvevők feladata az volt, hogy négy nap alatt körbefussák a magyar tengert, vagyis minden nap negyven kilométer feletti táv várt rájuk, összesen 196 kilométer 450 métert kellett leküzdeniük. Bár az utolsó nap sikerült legyőznie legnagyobb riválisát Beda Szabolcsot, Tamás 13 óra 2 perces időeredménye abszolútban a dobogó második fokára volt elegendő. Korcsoportját viszont folyamatosan vezette és meg is nyerte.

Egyéni futása mellett párban is teljesítette a Balaton kerülő versenyt Maráz Zsuzsanna ultrafutóval karöltve. Hajazva a tavaly szeptemberi rendkívüli teljesítményükre, amikor első helyen értek célba az Athén és Spárta között zajló ultratávú futóversenyen, a „Spartathlon Bajnokok” fantázianevű csapatnevet választották maguknak. A szuper duó 13 óra 13 perces összteljesítményével fölényes győzelmet aratott a férfi-női párosok mezőnyében.

Képek forrása: facebook