Mezei futás (képgalériával)2019. október 10. (csütörtök) 19:00 - Sportnews/8616_0_300.jpgKözel háromszáz diák állt rajthoz a mezei futóversenyen a Városi Stadionban. A résztvevők korcsoportjuknak megfelelő hosszúságú pályán bizonyíthatták felkészültségüket. A tét ez alkalommal is a megyei döntőbe való továbbjutás volt. A sportos programon több ózdi fiatal is dobogóra állhatott.

Az időjárás is kedvezett a Mezei Futás Diákolimpia Térségi Döntőjének, amelyet a hagyományokhoz hűen a Városi Stadionban rendeztek meg. A szervezők egy rövid eligazítást tartottak a fiataloknak. Kormos József, az Ózdi Teknőc Futó Club elnöke ismertette a szabályokat a gyerekekkel. A megmérettetésen kétszáznyolcvankilencen vettek részt Ózdról és a környező településekről, így Putnokról és Borsodszentgyörgyről is érkeztek résztvevők. Most az elsőtől hatodik korcsoportig álltak rajtvonalhoz a versenyzők.

„Ezt a versenyt most őszre írtuk ki, azt tapasztaltuk ugyanis, hogy tavasszal rosszabb időjárás van. A megyei döntő egyébként tavasszal van, tehát van idő felkészülni a továbbjutóknak” - mondta Török Richárd, szervező.

A fiatalok korcsoportjuknak és nemüknek megfelelő hosszúságú pályán bizonyíthatták erejüket és kitartásukat. A kör hatszáz méter volt, a legkisebbeknek ebből egyet, míg a legnagyobbaknak hármat kellett teljesíteniük.

„Első lettem, mert gyakran szoktam futni, az öcsém is jól fut, ő második lett. Nekem ez most nagy öröm, hogy első lettem” - nyilatkozta Berki Erzsébet, a Gárdonyi Géza Katolikus Általános Iskola és Óvoda Borsodszentgyörgyi Tagiskolájának tanulója.

Volt olyan kisfiú is, aki a jól bevált versenyzési módszert alkalmazta. Bogdán Szabolcs Bendegúz az Ózdi Hétvölgy Focisuli kötelékét is erősíti, és hetente négyszer edz a stadionban. Most a második korcsoportosok mezőnyében egyénileg az első helyen zárt, míg csapatban a megyei döntőbe jutottak.

„Nagyon jó volt futni, az elején még kicsit kocogtam, éreztem, hogy kicsit lassítanom kell, mert a végén kell meghúzni. Mi mindig így csináltuk, tavaly és tavaly előtt is” - hangsúlyozta Bogdán Szabolcs Bendegúz, a Bolyky Tamás Általános Iskola tanulója.

A rendezvény célja most is a futás népszerűsítése és a sport megszerettetése volt. Azok, akik kvalifikálták magukat a küzdelmek következő fordulójába, Miskolcon bizonyíthatnak majd tavasszal a megyei döntőn.