Elsöprő siker (képgalériával)2019. október 1. (kedd) 19:00 - Sportnews/8577_0_300.jpgElsöprő sikert aratott Bódis Tamás a Spartathlon elnevezésű 246 kilométeres ultrafutó versenyen Görögországban. A helyi kötődésű fiatalember már tavaly is rajthoz állt a megmérettetésen, akkor a negyedik helyen zárt, most viszont minden várakozást felülmúlva első helyen ért célba az ultrafutás olimpiájaként is emlegetett nemzetközi futóversenyen a mintegy 376 főt számláló mezőnyben.

Tamás amellett, hogy saját idejét is megjavította, megdöntötte a Bogár János által 1991-ben felállított legjobb magyar időt is. 23 órára és 29 percre volt szüksége ahhoz, hogy Athénból indulva megérinthesse Spárta főterén Leonidasz király szobrának lábát. Eredményének köszönhetően a Spárta főutcáján található nyertesek nevét őrző emléktáblára is felvésik majd a nevét. Bódis Tamást a 36. győztesként jegyzik majd.

„Minden ember a múltból, vagy a jelenből, vagy a jövőből merít energiát. Az én esetemben volt olyan, hogy amikor már éreztem, hogy meglehet ez a győzelem, akkor elképzeltem, hogy milyen jó lesz, sötétben fogok beérkezni. Ez volt a célom, hogy ideérjek, és sötétben fussak be, mert akkor esély lesz a dobogóra. Ott mennyien fognak várni, otthon mennyien szurkolnak. Valahogy éreztem ezt az egészet, fel is robbant a facebookom. Ilyen gondolatok vezéreltek” - nyilatkozta Bódis Tamás, ultrafutó.

Képek forrása: Spartathlon Magyar Csapat/facebook