„Aranyos” hétvége (képgalériával)2019. augusztus 5. (hétfő) 18:43 - Sportnews/8399_0_300.jpgÖt arany, két ezüst és két bronzérem volt az ózdiak mérlege az idei kazincbarcikai Kolorfutáson. A térség legszínesebb futóversenyét a Kolorfesztivál keretében tartották meg vasárnap, ahol közel ezer sportember állt rajtvonalhoz, közülük többen az Ózdi Teknőc Futó Club színeit képviselték, persze az egyesületen kívül is több helyi futó megmérettette magát valamely távon. A szervezők minden kategóriában díjazták az első három helyezettet, akik értékes ajándékokkal gazdagodtak.

A legkisebbek közül Simon Merse az ovimaratonon állt rajtvonalhoz, aki nem sokkal később már a második helyet birtokolhatta. Sulimaraton kategóriában Herczeg Tamás nem talált legyőzőre, így a foci iránt érdeklődő fiatalember aranyérmet szerzett.

Az öt kilométeres, mondhatni legnépszerűbb versenyszámban Ihász Veronika kétszáz hölgyet utasított maga mögé, így a dobogó második fokára állhatott fel. Az ózdi teknőcök körében egyébként a legnépszerűbb táv a tíz és fél kilométer volt. Itt Zákányi Pannát senki nem tudta megelőzni, így végül neki került a legfényesebb érem a nyakába. Fábián Norbert ugyanezen a távon harmadik helyen ért célba. Molnár Csaba ismét nagyon alakított. Bár a helyi fiatalember először csak negyedmaratonra volt benevezve, de időközben meggondolta magát, így mivel a szabályok engedték a huszonegy kilométeres félmaratoni távra is leadta nevezését. A rajtot követően 39 perc múlva megérkezett a célba, két perccel maga mögé utasítva az egész mezőnyt, de tovább futott, és teljesítette a huszonegy kilométerhez szükséges szakaszt is, végül négy kör után immár öt perces előnyt szerezve ismét átszakította a célszalagot. Eredményének köszönhetően Csaba kétszer is felállhatott a dobogó legmagasabb fokára.

Maratoni, vagyis a negyvenkét kilométeres versenyszámban újra ózdi sikereknek örülhetünk, ugyanis Tulipán Attila három óra négy perces idejét senki nem tudta felülmúlni, így ő a dobogó legelőkelőbb helyére állhatott fel, míg Nagy Róbert ugyanezen a távon harmadik helyen ért célba.