Csúcsra futottak (képgalériával)2019. június 4. (kedd) 19:00 - Sportnews/8190_0_300.jpgÓzdi futók is meghódították az ország legmagasabb pontját múlt szombaton. A 22. Kékes Csúcsfutáson – minden eddigi nevezőszámot felülmúlva – kétezer-háromszázötvenen álltak rajthoz.

Városunkból az Ózdi Teknőc Futó Club tagjain kívül néhány helyi hobbifutó is megküzdött a 11,6 kilométeres távval és a hozzátartozó 671 méteres szintemelkedéssel. Idén az időjárás is a futók pártjára állt, kicsit szeles, de közel ideális futóidőben, 22 fokban rajtoltak, míg a célban pár fokkal hűvösebb volt. A Mátrafüredtől Kékestetőig kialakított pálya nehézsége abban rejlik, hogy az első nyolc kilométer, amely Mátraházáig tart 371 méter szintkülönbséget tartalmaz, míg a további 3,6 kilométer 300-at.

A leggyorsabb ózdi teknőcnek Molnár Csaba bizonyult, aki 58 perc alatt hódította meg a csúcsot, így a férfiak közt a 23. helyen végzett. A futóklubos hölgyek között ezúttal Benyhe Nikolett győzedelmeskedett, aki 1 óra 26 perc alatt lépte át a célvonalat.