Nagyarányú győzelem (képgalériával)2018. október 2. (kedd) 19:00 - Sportnews/7385_0_300.jpgKiütéses győzelmet aratott hazai pályán az Ózdi Football Club. A Zoran Kuntics által irányított fekete-fehérek végig kézben tartották a mérkőzést, és folyamatos nyomást gyakoroltak a Mezőkövesd Zsóry II. együttesére. Folytatás most szombaton délután három órakor Hidasnémetiben.

A Mezőkövesd Zsóry II. együttesét fogadta az Ózdi Football Club a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei első osztály nyolcadik fordulójában. A fekete-fehéreket első alkalommal irányította tétmérkőzésen Zoran Kuntics. A mieink igen jól kezdték az összecsapást, hiszen tizenöt perc után már néggyel mentek a hazaiak. Ezután éledtek a kövesdiek, az első játékrész vége előtt Urbán Barnabás a vendégek hetese csapott le egy középre csorgó labdára és kilőtte a hosszú sarkot. A második félidő még alig kezdődött el Zöllei Tibor lépett be a védők mögé, és higgadtan gurított a kapu bal alsó sarkába. A végeredmény Ózdi FC – Mezőkövesd Zsóry II. 5 – 1.

„Az első 20-25 percben nagyon jól játszottunk. Ezután az első félidő végén kezdett komolytalan lenni az egész. Amiatt a félidőben kritizáltam is őket. Akkortól kezdve az akarattal nem volt gond, de az első játékrészben annyi helyzetet szalasztottunk el, hogy a második félidőben nem kaptunk lehetőséget, hogy rúgjunk még pár gólt” - értékelt Zoran Kuntics, az Ózdi FC vezetőedzője.

A vendégek számára nem indult jól a szezon. Eddigi hét mérkőzésükből csupán egyet tudtak megnyerni, két alkalommal döntetlenre végeztek, míg négyszer vesztesen hagyták el a pályát. Ez a tendencia a Városi Stadion centerpályáján is folytatódott.

„Kicsit indiszponáltan kezdünk, de ha az ember négy gólos hátrányban van húsz perc után, arra elég nehéz reagálni. A játékhelyzeteket, ha vizsgálom, gondolok itt a futóteljesítményre és a csapatjátékra akkor minden szinten alulmaradtunk. Úgy gondolom, hogy osztálykülönbség volt a két csapat között. Az Ózd magabiztosan és megérdemelten nyert” - mondta Horváth Gábor, a Mezőkövesd Zsóry II. edzője.

A mieink egy mérkőzéssel le vannak maradva a riválisoktól a Magyar Kupa küzdelmek miatt. Ennek ellenére a Mád elleni döntetlent leszámítva, hibátlan teljesítménnyel vezetik a pontvadászatot. A folytatás most szombaton a HVSC vendégeként Hidasnémetiben.