Ózdi Futónapok (képgalériával)2018. október 1. (hétfő) 19:00 - Sportnews/7378_0_300.jpgKözel hatvan sportolni vágyó vett részt a III. Ózdi Futónapok első állomásán. A szabadidős programsorozat kapcsán többen először tették próbára felkészültségüket, de voltak, akik már rutinosan csinálták végig a távot. A szerencsések ezúttal is tárgynyereményekkel gazdagodtak az esemény zárásán.

A korábbi évek nagy sikerére való tekintettel, immár harmadik alkalommal rendezik meg az Ózdi Futónapokat. Az ötlet 2015-re vezethető vissza, amikor Dancsok Tamás és Tóth Alexandra fogadásból köröztek a sportlétesítményben. Tamás azóta is főtámogatóként áll a program mellett. Az első állomás közel hatvan fős mezőnnyel rajtolt el szeptember utolsó péntekén. A rendezvény célja hasonlóan a korábbi évekhez nem más, mint lehetőséget biztosítani a város lakosságának a közös testmozgásra. A feladat negyvenöt perc alatt tíz kör lefutása a Városi Stadion külső körén. A szervezők igyekeztek úgy megszabni a teljesítés feltételeit, hogy ne csak a rutinosak, hanem az amatőrök is könnyű szerrel végigcsinálhassák. A mezőny leggyorsabbja ez alkalommal is Molnár Csaba lett. Ő kevesebb, mint 24 perc alatt győzte le a távot.

„Nagyon jó idő van a futáshoz, kellemes a hőmérséklet, szerencsére nem volt hideg. Az egész jó hangulatban telt, jó kis tempós edzés volt. Én jól éreztem magam, ahogy nézem szerintem mindenki” - nyilatkozta Molnár Csaba.

Természetesen nem csak a profik, hanem az amatőrök is szép számmal képviseltették magukat.

„Pár hónapja kezdtem el futni itt a Városi Stadionban. A mai alkalom is jó volt nagyon, tetszett” - mondta Pintér Csaba.

A cél teljesítése szinte minden indulónak sikerült. Beérkezés után frissítő és gyümölcs várta a futókat. Az esemény egyik szervezője elégedett a kezdettel és bízik a korábbi évek tendenciájában, vagyis, hogy minden állomáson egyre többen próbálják meg legyőzni az időt, távolságot és önmagukat.

„Nagy örömmel töltött el, hogy a III. Ózdi Futónapok első állomására ennyien ellátogattak. Én bevallom őszintén, hogy nem számítottam ennyi futóra. Ha jól tudom még Egerből is érkeztek résztvevők. Az időjárás a kegyeibe fogadott bennünket, most még jó idő volt, bár hamar sötétedett. Elképzelhető, hogy a következő két állomáson előrébb kell tennünk a rajtot” - fogalmazott Tóth Alexandra, szervező.

A program végén Fodor Emese az Ózdi Súlyemelő és Fitness Club szakosztályvezetője köszönte meg az Ózdi Néptánc Egyesület elnökének, Tóth Zsoltnak a Masters EB-n való közreműködésüket. Az esemény zárásaként mindenki emléklappal gazdagodott, emellett a szervezők most is rajtszám alapján sorsoltak ki értékes nyereményeket, amelyeket helyi vállalkozók ajánlottak fel. A rendezvény következő állomása október 26-a péntek.