Bajnoki pontok (képgalériával)2018. szeptember 25. (kedd) 19:00 - Sportnews/7355_0_300.jpgMegszerezte szezonbéli első győzelmét a Lóci DSE felnőtt női csapata a NB II. Észak-keleti csoportjának második fordulójában. A mieink a Mátészalka együttesét fogadták a Marosi István Városi Sportcsarnokban. A lányok a második félidőben fölülkerekedtek a vendégeken, így végül simán nyerték a találkozót.

Barta Zsolt tanítványai ezúttal a Mátészalka együttesét fogadták hazai környezetben. Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, így tizenhárom-tizenhármas állásnál vonultak pihenőre a csapatok. Az ózdi lányok a második játékrészben egy sebességgel feljebb kapcsoltak, így végül a több sérült ellenére is magabiztosan tartották itthon a bajnoki pontokat. Végeredmény Lóci DSE – Mátészalka MTK 33 – 30.

„Sajnos még mindig van négy felnőtt sérültünk. Ők már a rehabilitációs idejüket töltik. Amint ők is rendelkezésre állnak majd, ez egy igen masszív keret lesz, több variációs lehetőséggel. Addig pedig, ha ilyen bravúros győzelmeket tudunk aratni, mint ez a mostani, akkor azt gondolom, hogy ott tudunk majd lenni az élmezőnyben” - nyilatkozta Barta Zsolt, a Lóci DSE edzője.

A vendégek számára ez volt az első mérkőzés a bajnokságban. A vereség miatt egyelőre pont nélkül állnak az NB II-es tabella nyolcadik helyén. Ők legközelebb október 7-én lépnek pályára a Füzesabony ellen. Drabik Péter, a vendégek edzője elmondta, hogy nem teljesen elégedett a játékvezetők munkájával.

„Kicsit még felindult vagyok, de gratulálok a győzelemhez a hazai csapatnak. Úgy gondolom, hogy nem voltunk rosszabbak a mai napon. Úgy érzem, hogy szorosabb lehetett volna, ha egyenlő feltételek vannak. Ez ma nem jött össze, de gratulálunk még egyszer” - értékelt Drabik Péter, a Mátészalka MTK edzője.

A mieink két mérkőzés után egy győzelemmel és egy vereséggel a tabella ötödik helyén állnak. Az ózdi lányok október 7-én a Vitka SE otthonában vendégszerepelnek majd.