Sikeres szereplés (képgalériával)2018. július 24. (kedd) 19:00 - Sportnews/7156_0_300.jpgFényes érmekkel tértek haza a Fiedler Ottó Sportegyesület úszói a Kecskeméten megrendezett 51. Országos Gyermek Úszó Bajnokságról. A négynapos megmérettetésen Kis Gergő tanítványai megmutatták tudásuk legjavát. Az utolsó napon pedig ismét korosztályos magyar bajnokkal gazdagodott városunk.

Nagyszerűen szerepeltek a Fiedler Ottó Sportegyesület fiataljai az elmúlt versenyen. Ezúttal Kecskeméten szálltak vízbe az 51. Országos Gyermek Úszó Bajnokságon. Németh Bence a Delfin Bajnokságon 200 méteres mellúszásban ötödik helyezést ért el. A Cápa Bajnokságon Újfalusi Hanna és Elek Boglárka is megdöntötte saját egyéni rekordját. A Gyermek Bajnokságon Czene Réka ötödik lett 400 gyorson, negyedik 200 háton, emellett 400 vegyesen és 800 gyorson is felállhatott a dobogóra. Czene Janka hatodik helyen zárt 400 vegyesen, hetedik lett 200 vegyesen és ötödikként csapott célba 800 gyorson.

„Elég rögös út vezetett a sikerhez, nagyon büszke vagyok a tanítványaimra. Forgács Bence, Czene Réka, Czene Janka, Németh Bence, Újfalusi Hanna, Elek Boglárka és Komoróczki Adrienn szerepelt a Magyar Bajnokságon, illetve hoztak el pontokat. Azt  kell mondanom, hogy kilenc év után ismét lett Ózdnak korosztályos magyar bajnoka” - nyilatkozta Kis Gergő, a Fiedler Ottó SE edzője.

Forgács Bence 100 méteres mellúszásban a hatodik helyen végzett, 200 méter vegyesen a harmadik lett. Ezután következett a viadal utolsó napja amikor a fiatal versenyző, a 400 méteres vegyesúszás döntőjében mérte össze erejét az ország legjobbjaival.

„A negyedik napon úsztam a 400 vegyest, ami a fő számom volt. Az edzőmmel nagyon sokat készültünk rá, konkrétan nyolc hónapot. Ebben a számban sikerült nyernem, így magyar bajnok lettem” - mondta Forgács Bence, a Fiedler Ottó SE úszója.

Az ózdi fiatalok közül lesz, aki részt vesz a Serdülő Országos Bajnokságon is. Ott nem a helyezések, hanem a megfelelő idők elérése a cél. Ezután egy hosszabb pihenő vár az úszókra, ugyanis csak szeptemberben kezdik meg ismét a munkát. A korábban Fiedleres színekben versenyző Gyöngyösi Bianka is részt vett a nemzeti viadalon. Ő 100 méter háton második, míg 200 háton a harmadik helyen csapott a célba.