Maraton+ (képgalériával)2018. július 3. (kedd) 19:00 - Sportnews/7085_0_300.jpgTöbb ózdi futó is dobogóra állhatott vasárnap a Lázbérci tó mellett megrendezett Sri Chinmoy Maratonon. A meditációs tanító nevével fémjelzett megmérettetésen a sportolók négy távon tehették próbára felkészültségüket.

A résztvevők egy körülbelül 4,2 kilométer hosszúságú aszfaltos pályán rótták a köröket, amelynek a legmagasabb és legalacsonyabb pontja között 35 méter szintkülönbség volt. A szervezők korcsoportonként díjazták a legjobban teljesítőket.

A hölgyek mezőnyében ezúttal az 50 kilométeres, úgynevezett ultratáv volt a favorit. Az Ózdi Teknőc Futó Club színeiben tevékenykedő Ihász Veronika 4 óra 44 perc alatt küzdött meg az embert próbáló feladattal, ami a második helyet jelentette neki. Tóth Alexandra is legyőzte önmagát: életében először állt rajthoz ilyen hosszú távon és 5 óra 57 perc után lépte át a célvonalat, amely most elég volt a bronzéremhez.

A férfiak is remekeltek 21 kilométeren. Nagy Róbert második lett 1 óra 35 perces idejével, Fábián Norbert pedig 1 óra 31 perc alatt futotta le a félmaratont, eredményével a dobogó legelőkelőbb helyét foglalhatta el. Minden ózdi futó sikeresen teljesítette a vállalt feladatot és egyedi befutóéremmel a nyakában térhetett haza.

Képek forrása: Facebook