Két aranyérem (képgalériával)2018. június 19. (kedd) 19:00 - Sportnews/7041_0_300.jpgAz elmúlt hétvégén ismét versenybe szálltak az Ózdi Kerékpáros Egyesület bringásai. Ezúttal Miskolcon a IV. Kondenzgyík Maratonon bizonyíthattak.

A 84km-es hosszú távon Bahul József állt rajthoz, aki nagyot küzdve az elemekkel a 4. helyen ért célba a Master1-es korosztályban. A két körös 56 km-es távon Fodor Dávid, Frölich Tamás és Kovács István terhelte a pedálokat. Utóbbi kettőnek sikerült is kategóriájuk első helyét begyűjteniük, így ezen a hétvégén két aranyéremmel is gyarapodott az egyesület éremtáblázata. Dávid 2 perccel lemaradva a dobogóról a 4. helyen végzett. A 28km-es rövid távon Csépányi Péter 6., Kiss Gábor pedig a 12. helyen gurult át a célvonalon.

A Németországban élő csapattagok sem pihentek, ők az MPDV Kupa 2. fordulóján álltak rajthoz. A 6 körös felnőtt futamban Peták Levente meg sem állt a dobogó 2. fokáig. Lórencz Pétert utolérte a technika ördöge és az első helyről volt kénytelen feladni a versenyt defektgondok miatt. Jövő héten hazai pályán versenyeznek az ózdi bringások, ugyanis június 24-én Ózdon kezdődik el a Borsod MTB Bajnoka elnevezésű megmérettetés 2018-as idénye.

Képek forrása: Molnár Tibor