Nekünk a Balaton… (képgalériával)2018. május 15. (kedd) 19:00 - Sportnews/6912_0_300.jpgÚjra körbefutották az ózdiak a magyar tengert. A futók útjának sikeréhez Ózd Város Önkormányzata és helyi vállalkozók is hozzájárultak támogatásukkal. Városunkból egy tíz, egy tizenkét fős csapat és egy egyéni induló is megmérettette magát az ország legnépszerűbb futórendezvényén.

A XII. NN Ultrabalaton elnevezésű sportprogramon kétszázhuszonegy kilométert kellett megtenniük a résztvevőknek maximum 32 óra alatt. Ebben az évben is több, mint ezer csapat, és több száz egyéni induló rajtolt el Balatonvilágosról. A program az ország legkiemelkedőbb balatoni sporteseményének számít, ahol idén mindössze hét perc alatt betelt a nevezési lista. A teljes távon 47 váltópontot alakítottak ki, ahol a versenyzőknek lehetőségük volt frissíteni is magukat. Ezeken az állomásokon több tonna banánt, több száz kiló szőlőcukrot és rengeteg vizet osztottak szét a szervezők. Az útvonalon legalább háromszáz segítő állt a sportolók rendelkezésére.

A kört a „TempÓZD” nevű formáció 21 óra 43 perc alatt teljesítette, míg az „akaroménezt?” csapata 23 óra 2 perc múlva ért célba. A leghosszabb „napja” Ihász Veronikának volt, aki 30 óra 57 perc után szakította át a célszalagot. Az ózdi lány már tavaly is egyedül teljesítette ezt a hihetetlen távolságot és most is becsülettel megbirkózott a feladattal. Érdemeit még jobban emeli, hogy tőle sokkal rutinosabb ultrafutók feladták a versenyt, míg ő tovább ment. Harmincöt női egyéni indulóból mindössze tizenkét hölgy zárta sikeresen a távot, Veronika hatodik lett. Emellett pedig futásával segítette a Bátor Tábor Alapítványt. Az Ózdi Teknőc Futó Club sportolója azt mondja, sokkal nehezebben élte meg az idei versenyt fejben, mint tavaly.

„Az idei évben sokkal nehezebben éltem meg ezt a versenyt fejben, mint tavaly. Tavaly mozgatott az, hogy eredményt elérni, és hogy bebizonyítsam magamnak, hogy meg tudom csinálni. Nem voltak elvárásaim magammal szemben. Nem számított az idő, csak a teljesítés volt a cél. Ebben az évben már másként indultam neki idő tekintetében is. Ezt viszont el is dobtam körülbelül két-három óra után. Nagyon meleg volt, fáradt voltam, lelkiekben sem volt minden rendben. Nehezen éltem meg és nehezen indultam neki, de pályán tartott az, hogy tudtam mennyien szurkolnak, hogy mennyien írják azt, hogy megcsinálom, hogy erős vagyok, hogy menni fog. Nagyon sok ember helyezte belém a bizalmát, és támogatta rajtam keresztül a Bátor Tábor Élménykülönítményét. Majdnem 270 ezer forint gyűlt össze, tehát a kitűzött cél 107 százaléka, és én ennek nagyon örülök, jobban mint magának a teljesítésnek és az időeredménynek. El sem tudtam képzelni, hogy ennyire nagy összefogással találkozom” - mondta Ihász Veronika, az Ózdi Teknőc Futó Club sportolója.

Csapattagok:

akaroménezt?
Komoróczki Márk, Köpöczi Dániel, Ronyecz Ákos, Ronyecz Ákosné, Szűcs Margit, Tóth Levente, Tóth Zsolt, Tóhné Nagy Enikő, Zákányi Panna, Zákányiné Bányász Henrietta.

TempÓZD
Benyhe Attiláné Montvai Nikolett, Bodnár Imréné, Dobos Eszter, Farkas Géza, Farkasné Máté Erika, Juhász Péter, Kovács Lajos, Kresnye Edit, Pusztai Ádám, Szűcs Nikoletta, Tóth Alexandra, Zavaczki Beáta