Eredményes verseny (képgalériával)2018. január 25. (csütörtök) 19:00 - Sportnews/6529_0_300.jpgAz Úszás Diákolimpia Térségi Döntőjét rendezték meg ma a Városi Uszodában. Az esemény rengeteg iskolást mozgatott meg, hiszen több mint 70 gyermek szállt medencébe a győzelem reményében. A megyei döntőre többségben a Vasvár, az Újváros Téri és a Bolyky Általános Iskola diákjai kvalifikálták magukat.

Hat általános iskola több mint 70 tanulója mérte össze erejét a Városi Uszodában, az Úszás Diákolimpia Térségi Döntőjében. A rengeteg induló miatt 35-nél is több futamot rendeztek. A jelenlévő szakemberek egytől egyig eredményesnek ítélték a versenynapot.

„Úgy gondolom, hogy nagyon jól sikerült a mai nap. Igen népes volt a mezőny, régen láttunk már ennyi gyereket az úszó diákolimpián. A gyerekek ügyesek voltak, tehát ami elvárható tőlük azt hozták. Végül is ez a célja a programnak, és mindenki elégedetten távozik” - mondta Zákányi Zoltán, az Újváros Téri Általános Iskola testnevelője.

A megmérettetés után nagy izgalommal gyűltek össze a fiatalok az eredményhirdetésre. A Diákolimpia Megyei Döntőjére többségében a Bolyky, az Újváros Téri és a Vasvár Úti Általános Iskola diákjai kvalifikálták magukat.

„A hátúszásnál már a második hossznál éreztem, hogy nem fogom tartani a tempót az első helyezettel. Nagyon elhúztak az ellenfelek sajnos. A gyorson egy kicsit tovább bírtam az iramot” - nyilatkozta Tóth Patrik, a Vasvár Úti Általános Iskola tanulója.

Nagy eredménynek számít, hogy ennyi gyermeket képesek voltak megmozgatni az úszóversennyel, hiszen az igazolt versenyzők nem is vettek részt a viadalon, ők a megyei döntőn csatlakoznak a versenysorozathoz. A jövőben sem maradunk diákolimpiai úszás nélkül, hiszen február 7-én ismét a Városi Uszodában láthatjuk a megye leggyorsabb 3. és 4. korcsoportos diákjait.