Mezei futóverseny (képgalériával)2017. október 21. (szombat) 21:37 - Sportnews/6213_0_300.jpgMajdnem 100, a régió atlétikai szakosztályaiban és iskoláiban sportoló gyermek vett részt a szombaton megrendezett mezei futóversenyen. A fiatalok korcsoportjuknak megfelelő hosszúságú pályán bizonyíthatták erejüket és kitartásukat. Az Ózdi Teknőc Futó Klub versenyzői igen szép eredményeket értek el a viadal során.

Gyermekzsivaj törte meg a reggeli csendet a Városi Stadionban. Mindenki izgatottan készülődött, hiszen ma rendezték meg az Észak-Kelet-Magyarországi Régió idei második mezei futóversenyét. Az Ózdi Teknőc Futó Klub nem először szervezi meg a kistérségi megmérettetést. Ebben az évben Nógrád, Heves és Borsod-Abaúj-Zemplén megyéből érkeztek csapatok az erőpróbára.

„Ahogyan számoltuk kilenc-tíz csapat volt, akik megjelentek a rendezvényen az összes korcsoportban. Azt nem tudom, hogy külön lebontva mennyien voltak, de az biztos, hogy a legkisebbeknél egy futam volt, a többi korosztályban pedig volt olyan klub, amelyik több csoporttal érkezett. Mivel 8 fős csapatokról beszélünk, körülbelül nyolcvan-száz gyermek lehetett a versenyen” - nyilatkozta Kormos József, az Ózdi Teknőc Futó Klub elnöke.

A kis versenyzőknek korosztályuknak megfelelő hosszúságú pályát kellett teljesíteni, amit a stadion területén jelöltek ki. Talán a „hazai pálya” is hozzásegítette az Ózdi Teknőc Futó Klub versenyzőit ahhoz, hogy ilyen jól szerepeljenek a megmérettetésen. Több csapatuk is szép eredményt ért el, és olyan versenyző is volt, aki egyéniben is dobogóra állhatott.

„Nagyon jól éreztem magam. Az elején amikor elindultunk izgalmas volt, mert mindenki kitört, és nehezen tudtam jó pozícióba kerülni. A végén sikerült megszereznem a harmadik helyet” - mondta Herceg Tamás, U11 3. helyezett, az Ózdi Teknőc Futó Klub versenyzője.

Az Ózdi Teknőc Futó Klub által szervezett következő program a Kondi Napok keretében megrendezett lépcsőfutó verseny lesz október 29-én. Az egyesület akkor is vár mindenkit a legkisebbektől a legnagyobbakig, akik szeretnék kipróbálni magukat a nem hétköznapi versenyszámban.