Futós sikerek (képgalériával)2017. október 17. (kedd) 19:00 - Sportnews/6197_0_300.jpgTöbb mint húsz ózdi futó képviselte városunkat a tizenhatodik alkalommal megrendezett Miskolci Barátság Maratonon. Az idei mezőny összesen ezerkétszáz indulót számlált. A rendezvény verőfényes napsütésben zajlott.

Az Ózdi Teknőc Futó Club tagjai már nem először álltak rajthoz a miskolci megmérettetésen, most négy távon is elindultak, és mindenki szép eredménnyel teljesítette a vállalt feladatot. Hamkó László kategóriájában az 5,2 kilométeres távon az első helyen ért célba. Szűcs Nikoletta a 19 és 35 év közötti hölgyek közt negyedik lett. Népszerű volt még a tíz kilométeres versenyszám is, ahol Zákányi Panna az abszolút értékelésnél 52 perces eredményével 104 indulóból a nyolcadik helyen végzett, míg Molnár Csaba mindössze 11 másodperccel csúszott le a dobogó harmadik fokáról.

Félmaratonistáink szinte minden tagja két óra alatti teljesítményt produkált. A legjobb időeredményt Ihász Veronika hozta, aki 1 óra 46 perc alatt robogott be a célba. A verseny 42  kilométeres számában is voltak ózdi indulók, ezúttal két hölgy küzdött meg a maratonnal, mindkettőjüknek sikerült 4 és fél órán belül prezentálni a távot.

Képek forrása: facebook, Minap.hu