Remeklő kerékpárosok (képgalériával)2017. szeptember 12. (kedd) 19:00 - Sportnews/6077_0_300.jpgAz Ózdi Kerékpáros Egyesület tagjai is remekül szerepeltek az elmúlt időszakban.

Nyolcadik alkalommal rendezték meg a Fehérkő-Lápa Hillclimb Hegyikerékpáros Egyéni Időfutam és Terepfutó Versenyt, amely pályája hegyvidéki útszakaszon vezet végig. A kerékpáros verseny útvonala Miskolcot Bükkszentkereszttel köti össze és 10, 4 km hosszú, szintemelkedése pedig 500 méter. Itt hat ózdi induló képviselte városunkat. A megmérettetésen Pap Gyula, kategóriájában a harmadik helyen ért célba. A futóknak ugyanennyi szintemelkedést kellett leküzdeniük egy 7,4 km-es szakaszon. A felnőtt férfiak mezőnyében Fábián Norbert állhatott a dobogó legfelső fokára, aki 43 perc alatt teljesítette a távot. Tulipán Attila dupla futamon vett részt, vagyis a kerékpározás után, rögtön futni kezdett, teljesítménye a negyedik helyre volt elég. Török Csaba is remekül szerepelt ezen a versenyen, viszont itt „csak” a szerencse szegődött mellé, ugyanis a tombola sorsoláson elnyerte a fődíjat: a verseny egyik szponzora által felajánlott Volvo típusú gépjármű használati jogát egy hétvégére.

Csaba az I. Bükk Kupa Somogyi József Emlékversenyen is képviselte városunkat, ahol a sportolóknak 10 kilométeres, több, mint 700 méter szintemelkedéssel megtűzdelt pályát kellett legyűrniük, amely Lillafüredtől Jávorkútig tartott. Ő mountain bike kategóriában 29 perces idővel a harmadik helyen tekert be a célba, de rajta kívül még több ózdi bringás is rajthoz állt. Laczka Rita 37 perc alatt teljesítette a távot, amely eredménnyel országúti kategóriában a dobogó harmadik fokára állhatott fel.

Az egyesület tagjai közül voltak, akik máshol hosszabb versenyt választottak, így Birinyi János és Fórizs Benedek is letekerte a 73 kilométeres Mátra Kört.

Képek forrása: facebook