Dobogós kerékpárosok (képgalériával)2017. augusztus 22. (kedd) 19:00 - Sportnews/6005_0_300.jpgKét ózdi sportoló is dobogóra állhatott a Kazincbarcikán megrendezett Borsod MTB Bajnoka kerékpáros sorozat harmadik fordulójában. Idén új pálya várta a versenyzőket, vagyis a Csónakázó-tó melletti dombon és parkban alakították ki a 4,2 km-es, húzós mászásokat és gyors sodrós lejtőket tartalmazó köröket a szervezők. Ebből 5-öt kellett teljesíteniük a felnőttek mezőnyében.

A rajt után Frölich Tamás rögtön felvette a három fős élmezőny ritmusát és ez ki is tartott a verseny végéig, de Kovács István „Pityikusz” is csak néhány másodpercre szakadt le a vezető bolytól. Kezdeti lendületük ki is tartott a végéig, így Tamás a második, míg István a harmadik helyen ért célba. Az ózdi versenyző mindössze két perccel maradt le a dobogó legfelső fokáról – 1 óra 1 perces idővel teljesítette a távot – de miskolci ellenfelét nem tudta legyőzni. Csapattársával viszont még ettől is kisebb, mindössze 17 másodperc különbség volt köztük. Farkas Balázs, Kiss Gábor, Fodor Dávid, Kovács Tibor, Birinyi János, vagyis az Ózdi Kerékpáros Egyesület minden rajthoz álló tagja sikeresen teljesítette a kihívást. A sorozat szeptember 24-én városunkban zárul, ahol az első három forduló összesített ponttáblázata alapján szintén várható ózdi érem.

Képek forrása: borsodmtbbajnoka.hu