„Éremeső hullott” Felsőtárkányban városunk futóira (képgalériával)2017. május 7. (vasárnap) 06:54 - Sportnews/5640_0_300.jpgTöbb ózdi futó is dobogóra állhatott a Felsőtárkányban megrendezett „Török út” Futófesztiválon. A Bükk Nyugati kapujában fekvő településen minden évben megmérettetik magukat az Ózdi Teknőc Futó Club tagjai. Szombaton is nekivágtak a 8,1 kilométeres, 330 méter szintemelkedéssel nehezített pályának. Volt aki közel háromszor teljesítette az embert próbáló távot.

Az Egri Testedző Club által ötödik alkalommal életre hívott versenyen Molnár Csaba a 21 kilométeres kihíváson másodikként lépte át a célvonalat. Nagy Róbert két körös teljesítménye után állhatott a dobogó második fokára. Vincze Gábor és Tóth Alexandra 8,1 kilométeren álltak rajthoz. Mindkettőjüknek bronzérem került a nyakába, míg Ihász Veronika ugyanezen a távon mindenkit maga mögé utasított. Bodnár Imrénének második, míg Szűcs Margitnak a harmadik helyet sikerült megszereznie a szenior nők közt. Ifjúsági lány kategóriában Zákányi Panna, a felnőtt női korcsoportban Szűcs Nikoletta és Benyhe Attiláné Montvai Nikoletta, valamint szenior férfiak között Hamkó László is sikeresen teljesítette a vállalt feladatot.

A sportolók legközelebb hazai pályán, vagyis május 14-én az Ózdi Hegyi Futóversenyen bizonyíthatják felkészültségüket.