175 induló a III. Ózdi Triatlonon (Képgalériával)2013. szeptember 8. (vasárnap) 17:46 - Sportnews/1573_0_300.jpgNépes mezőnnyel és családias hangulatban rendezték meg a III. Ózdi Triatlon versenyt. A napsütötte vasárnap délelőtt a fiatalokról szólt, a felnőtt mezőny és a váltók, kora délután álltak rajthoz. A legeredményesebb klub a hajdúböszörményi Tekergők SE lett, az egyetlen ózdi aranyérmet a Tűzoltóság váltója szerezte meg.

A versenyközpont idén is a Városi Strandfürdő területe volt, ahol már szombaton reggel megkezdődtek az előkészületek, hogy a viadalra benevezetteknek csak a versengéssel kelljen foglalkozniuk vasárnap. Először a 2004-ben vagy ezután született fiúk és lányok rajtoltak el, majd a nagyobb korosztályok mérték össze felkészültségüket. A felnőttek mezőnyében több profi triatlonos is jelen volt, így az érdeklődők a délutáni órákban is látványos és izgalmas versenynek lehettek szemtanúi. A férfiak futama tiszaújvárosi háziversenyt hozott, amelyből végül Balogh Bence jött ki győztesként, 1 óra 10 perc alatt teljesítve a távot.

Nagyon jól éreztem magam, nagyon meglepődtem. Most voltam itt először, de a csapattársaimtól már hallottam az elmúlt években, hogy egy jól összerakott verseny ez az ózdi és ez be is bizonyosodott. A futópályán sokan voltak, de biciklizés közben is sokan buzdítottak minket. Ráadásul nagyon jól le volt zárva az út, semmi zavaró tényező nem volt, úgyhogy le a kalappal az ózdi verseny előtt, nagyon tetszett - mondta Balogh Bence, a TVK-Mali versenyzője.

A hölgyeknél fővárosi siker született. Dr. Pécsi Annamária már az úszás során magabiztos előnyre tett szert, amelyet a kerékpározás során még tovább tudott növelni, így a futásnál már csak arra kellett figyelnie, hogy saját ritmusában tudja teljesíteni a négy kört a Csónakázó-tó körül.

Kicsit fájt a gyomrom délelőtt, de egyébként nagyon jó volt a verseny. Jól éreztem magam, jó volt a szervezés, abszolút elégedett vagyok. Ebben az évadban ez volt a tizennegyedik vagy tizenötödik versenyem, de itt volt a legjobb a szervezés, nagyon tetszett - értékelt dr. Pécsi Annamária, a Ferencváros versenyzője.

A szervezőbizottság elnöke ezúttal versenyzőként is megmérettette magát. Vitális István a célba érkezést követően úgy fogalmazott: maximálisan elégedettek lehetünk a nap történéseivel, mert a versenyen résztvevő sportolók ismét jó szájízzel távoznak tőlünk.

Mindkét szemem, a szervezői és a versenyzői is nevet. Szervezői szemmel azt láttam, hogy egy színvonalas és nagy létszámú mezőny állt össze mára és sportolóként is azt tudom mondani, hogy minden rendben volt. A frissítés megoldott volt, a pálya tisztasága rendben volt és az időjárás is kedvezett ahhoz, hogy egy nagyszerű élménnyel legyen mindenki gazdagabb a mai nap folyamán – összegzett a szervezőbizottság elnöke, Vitális István.

A nap folyamán több ózdi versenyző is érmet tudott szerezni. Első lett az Ózdi Tűzoltóság Nagy-Mengyi Ferenc, Fábián Norbert, Füleki Csaba alkotta váltója, ugyancsak az élen végzett Deme Szabolcs az Ózdi Teknőc Futóklub versenyzője. Első lett Jakab Krisztina is egyéniben, Kovács István kerékpáros pedig a 3. helyet szerezte meg.